Onze ideeën over wie we zijn kunnen per situatie verschillen.
Gezamenlijk leveren onze verschillende identiteiten een min of meer stabiel beeld op van wie wij zijn: ons zelf of zelfbeeld.
Wanneer je iets aan je gedrag wilt veranderen, vraag je dan eerst af wie je wilt zijn. Pas wanneer je je antwoord op de identiteitsvraag hebt geformuleerd, dan kies je het gedrag dat erbij hoort. En elke keer dat je dit gedrag vervolgens in de praktijk brengt, bewijs je aan jezelf dat je stapje voor stapje bezig bent om de persoon te worden die je wilt zijn.
Aldus Ben Tiggelaar in een NRC.nl artikel over identiteit in relatie tot verandering, en hoe James Clear, schrijver van het boek "Elementaire gewoontes", daar naar kijkt. Het zelfbeeld dat we onderhouden bepaalt voor een belangrijk deel wat we worden.