Artikelen

Het onvermogen om even helemaal niets te doen

Mensen die in een burn-out belanden kun je zien als mensen die verslaafd zijn aan actie, aan altijd bezig zijn.

En die dus tegelijkertijd ook niet in staat zijn om totaal te ontspannen, in volledige rust te geraken, helemaal tot stilstand te komen.

Zoals een alcoholist moet leren om te functioneren zonder alcohol, zo moet iemand met burn-outklachten leren om zonder stress te functioneren. Ontspannen en op basis van het eigen gevoel, niet onder invloed van een middel of bepaald gedrag.

Het is geen optie dat de mensen die uitvallen met een burn-out langdurig helemaal niets meer moeten doen. Maar leren doseren, op geleide van het eigen gevoel, is wel iets waarbij professionele ondersteuning zinvol kan zijn.

Aldus Bram Bakker in een BNNVARA Joop artikel over het verschil tussen mateloos en gedoseerd leven, en dat het tweede echt gezonder is. In de beperking toont zich tenslotte de ware meester.

Het onvermogen om even helemaal niets te doen plaatje

Artikel

Delen

Reacties 0

Plaats een reactie